25.02.2022

ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARASINDA KOMPOZİSYON YAZMA YARIŞMASI

ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARASINDA KOMPOZİSYON YAZMA YARIŞMASI DUYURUSU

Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından "12 Mart İstiklal Marşının Kabul edildiği gün ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü" etkinlikleri kapsamında Kurtuluş Savaşı'nın amacını ve ruhunu, milletin bağımsızlık istek ve azmini dile getiren İstiklâl Şairimiz'in dizelerinde hissettiğimiz milli ve manevi ruhu yansıtacak ve yaşatacak şekilde ülke genelinde bir dizi faaliyet planlanmıştır. Bu itibarla,aşağıda belirlenen şartlar dahilinde Ortaokul öğrencileri arasında "Yüreklerde Akif, Dillerde Hürriyet" adlı kompozisyon yazma yarışması düzenlenmiştir.

Kompozisyon yarışmasına katılım şartları:

1. Yarışmaya sadece Çayırova ilçemizde eğitim gören ortaokul öğrencileri katılabileceklerdir. Bir öğrenci en fazla bir eser ile katılım sağlayabilecektir.

2. Başvurular, ilçe müftülüğümüze yahut öğrencilerimizin öğrenim gördükleri okul idaresine şahsen yapılacaktır.

3. Başvurular bireysel olarak, eser teslimi ve başvuru aynı anda olacak şekilde gerçekleştirilecektir.

4. Yarışmacılar, başvuru ve eser teslimi esnasında öğrenci olduklarını belirten belgeyi yanlarında bulunduracaklardır.

5. Yarışma ilçe müftülüğümüzde oluşturulacak komisyon tarafından birinci, ikinci ve üçüncü olarak dereceye girenlerin tespit edilmesiyle icra edilecektir.

6. Ödüle layık görülerek dereceye giren öğrencilere müftülüklerce verilecek ödüller;

birinciye 300 TL,

ikinciye 200 TL,

üçüncüye 100 TL şeklinde olacaktır.

7. Yarışmaya katılacak şiirler A4 (21 cm x 29,7 cm) boyutundaki düz beyaz kâğıda; yazım kurallarına uygun, okunaklı bir el yazısıyla veya bilgisayarla Times New Roman yazı karakterinde, 12 punto büyüklüğünde ve iki (2) sayfayı geçmeyecek şekilde yazılmış olacaktır.

8. Eserlerin özgünlüğü konusunda hassasiyet gösterilmelidir, intihal yapılmamalı, eserde siyasi mesajlar bulunmamalı, ahlak kurallarına uygun olmalı ve bir ticari markanın reklamı yapılmamalıdır.

9. Yarışmaya katılan eserler iade edilmeyecektir.

10.Yarışmaya katılan eserlerin tamamı, yarışma esnasında alınacak fotoğraflar, video görüntüleri müftülüğümüzün web sayfasında ve sosyal medya hesaplarında yayınlanabilir. Bu eserler herhangi bir ücret ödenmesi söz konusu olmayacaktır. Eserlerin geri iadesi yapılmayacaktır.

11. Son başvuru tarihi 11 Mart 2022 olarak belirlenmiştir.