25.02.2022

LİSE ÖĞRENCİLERİ ARASINDA ŞİİR YAZMA YARIŞMASI

LİSE ÖĞRENCİLERİ ARASINDA ŞİİR YAZMA YARIŞMASI DUYURUSU

Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından "18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi" etkinlikleri kapsamında devletin bekası, milletin huzuru için iman dolu göğüsleriyle Çanakkale'yi geçilmez kılan, Anadolu'daki Milli Mücadele'nin meşalesini ateşleyen şehitlerimizin kutlu mücadelesini diri tutmak amacıyla ülke genelinde bir dizi faaliyet gerçekleştirilecektir. Bu itibarla,aşağıda belirlenen şartlar dahilinde lise öğrencileri arasında "Çanakkale Ruhu" adlı şiir yazma yarışması düzenlenmiştir.

Şiir yarışmasına katılım şartları:

1. Yarışmaya sadece Çayırova ilçemizde eğitim gören lise öğrencileri katılabileceklerdir. Bir öğrenci en fazla bir eser ile katılım sağlayabilecektir.

2. Başvurular, ilçe müftülüğümüze yahut öğrencilerimizin öğrenim gördükleri okul idaresine şahsen yapılacaktır.

3. Başvurular bireysel olarak, eser teslimi ve başvuru aynı anda olacak şekilde gerçekleştirilecektir.

4. Yarışmacılar, başvuru ve eser teslimi esnasında öğrenci olduklarını belirten belgeyi yanlarında bulunduracaklardır.

5. Yarışma ilçe müftülüğümüzde oluşturulacak komisyon tarafından birinci, ikinci ve üçüncü olarak dereceye girenlerin tespit edilmesiyle icra edilecektir.

6. Ödüle layık görülerek dereceye giren öğrencilere müftülüklerce verilecek ödüller;

birinciye 500 TL,

ikinciye 300 TL,

üçüncüye 200 TL şeklinde olacaktır.

7. Yarışmaya katılacak şiirler A4 (21 cm x 29,7 cm) boyutundaki düz beyaz kâğıda; yazım kurallarına uygun, okunaklı bir el yazısıyla veya bilgisayarla Times New Roman yazı karakterinde, 12 punto büyüklüğünde ve iki (2) sayfayı geçmeyecek şekilde yazılmış olacaktır.

8. Eserlerin özgünlüğü konusunda hassasiyet gösterilmelidir, intihal yapılmamalı, eserde siyasi mesajlar bulunmamalı, ahlak kurallarına uygun olmalı ve bir ticari markanın reklamı yapılmamalıdır.

9. Yarışmaya katılan eserler iade edilmeyecektir.

10.Yarışmaya katılan eserlerin tamamı, yarışma esnasında alınacak fotoğraflar, video görüntüleri müftülüğümüzün web sayfasında ve sosyal medya hesaplarında yayınlanabilir. Bu eserler herhangi bir ücret ödenmesi söz konusu olmayacaktır. Eserlerin geri iadesi yapılmayacaktır.

11. Son başvuru tarihi 11 Mart 2022 olarak belirlenmiştir.