19.12.2021

KARABAĞ GAZİLERİMİZİN ANNELERİNDEN FERİDE ANNE KIZ KUR'AN KURSUMUZA ZİYARETİ AZERİ BASININDA YER ALDI

KARABAĞ GAZİLERİMİZİN ANNELERİNDEN FERİDE ANNE KIZ KUR'AN KURSUMUZA ZİYARETİ AZERİ BASININDA YER ALDI

Karabağ'da yaralanan ve tedavi için Türkiye'ye getirilen, 11 aydır Türkiye de tedavisi devam gazilerimizin Annelerini Feride Anne Hafızlık Kız Kur'an Kursu'muzda ağırladık.

Kurs yöneticimiz Nurşen UZUN Hocahanımın riyasetinde kursumuzun hocalarının ve personelinin Karabağ kahramanlık türküsü ile karşılayıp İzzet ve ikramda bulunduğu, hafız talebelerimizin Kur'an tilaveti ve ilahiler söydediği programdan Gazi Anneleri çok memnun kaldı. Bu güzel program, 11 aydır tedavi gören Gazi evlatlarının başından hiç ayrılmamış Karabağda destan yazan bu kahramanların anneleri için çok güzel bir moral oldu.Program sonunda ziyarete gelen fedakar annelerimiz, Feride Anne Hafızlık Kız Kur'an Kursu hocalarımız tarafından çeşitli hediyelerle uğurlandılar. Karabağ Gazilerimizin bizden tek bir isteği; manevi olarak bize destek verin, askerlerimize moral ve destek verin ricaları...İnşallah annelerimizin bu ricalarını emir telakki edip en güzel şekilde yerine getirmeye çalışacağız.

Azeri Basınında yer alan DiasporPress.az'ın haberi, Türkiye'nin Kocaeli İli Darıca ilçesinde bulunan "Feride Anne Kız Kuran" kursu ve "4 Unsur İnsani" Derneği tarafından Gazilerin ailelerine bir toplantı düzenlendi.

"Cennet annelerin ayakları altındadır" başlıklı toplantıda, gazi annelerin sorunları dinlendi ve gerekli yardımın yapılacağı konusunda güvence verildi. Etkinlik sonunda annelere yemek verildi ve hediyeler dağıtıldı.

 

Diğer haber olan dialoq.info’da yer alan haber ise  19 Aralık 2021 tarihinde "Geleceğin İnsanları Mekanı, Geleceğin Fırsatları Mekanı" Derneği (GİM AZDER) Onursal Üyesi, Derneğin Proje Koordinatörü Vafa AKTUZ büyük bir etkinlik gerçekleştirdi.

İstanbul Romatem Hastanesi'nde tedavi gören Tarihi zaferimizin gazilerinin (7 gazi annesi) kahraman anneleri Vefa Hanım'ın girişimiyle Kocaeli Darıca İlçesindeki "Feride Hanım Kız Kuran Kursu’nun yöneticisi Nurşen UZUN ve diğer Kurs Öğreticileri ile birlikte asla unutulmayacak bir "Cennet Anneleri Gecesi" düzenledi.

Nurşen UZUN Hanım'ın insiyatifiyle  Vefa Hanım'ın bu harika girişimi onuruna, Gazilerin annelerini kurs binasının giriş kapısına yapıştırılan "VEFA SOKAĞI" yazısı, Türk ve Azerbaycan bayrakları ile karşıladı.

Gazi annelerimiz bu muhteşem ve unutulmaz etkinlik için Nurşen UZUN ve Vefa AKTUZ'a teşekkürlerini ileterek, gazilerimize acil şifalar, Türk Dünyası şehitlerimize rahmet dilediler.

Vefa Hanım ise, Nurşen UZUN'a özellikle binanın kapısındaki "VEFA SOKAĞI" ibaresi için teşekkürlerini ileterek, tüm Azerbaycan halkına ve Azerbaycan annelerine nazik sözleri ve misafirperverlikleri için teşekkürlerini iletti.

Bu kıymetli misafirlere gereken ilgi ve alakayı en güzel bir şekilde gösteren başta Feride Anne Hafızlık Kız Kur'an Kursu yöneticimiz Nurşen UZUN Hocamız olmak üzere kursataki tüm hoca, personel ve talebelerimize teşekkür ediyoruz.

Haberin detayları için bakınız..

  1. https://diasporpress.az/turkiyede-azerbaycanli-qazi-valideynleri-ile-gorus-kecirilib
  2. https://www.yenimedia.org/az/posts/detail/istanbulda-cennet-analari-gecesi-kecirilib-1639982605