28.10.2020

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI

Mevlid-i Nebi Haftası programı çerçevesinde kısmi personelle bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya İlçe Müftümüz İlyas ÖZTEL’in yanısıra İl Müftümüzde katıldılar.

Toplantıda; Mevlid-i Nebi Haftası programı görüşülerek fikir alış verişinde bulunuldu.

Bir kısım idari konular, her personele on genç projesi, her cami ve Kur’an Kursunun bir yetimi olsun projesi ve Başkanlığımızın İdlib’e bir briket ev projesi görüşüldü.

Ayrıca corona virüs salgını ile alakalı tedbirler gözden geçirilerek cemaatimizi bilgilendirme noktasında vakit namazlarında, Vaazlarda ve Hutbelerin sonunda maske, mesafe ve temizlik tedbirlerinin hatırlatılması kararlaştırıldı.

İl Müftümüz Sn: Sinan CİHAN hocamız Din Görevlilerimizi motive etme ve aydınlatma adına güzel bir sunum ve sohbette bulundular, görevle ilgili güzel hatıralar paylaştılar.

3 Kasımda başlayacak olan ahlak derslerinin ehemmiyetinden bahisle kendimizi geliştirmeliyiz. Elli sene önce yazılmış olan bu kıtabın dilini anlamak zorundayız, diyerek buradan anladıklarımızı cemaatimizle de paylaşmalıyız. Böylece bu ahlak kitabı topluma mal olmuş olacaktır. ifadelerini kullanarak sözlerini tamamladılar. Merkez Cami İmam-Hatibimiz Mehmet USTA her görevlinin 10 genci olsun projesiyle ilgili sunumu oldu.

Ayrıca Tevfik Hoca Vakıf Cami İmam-Hatibi Tacettin TARI her Cami ve Kur’an Kursunun bir yetimi olsun projesiyle ilgili bir sunumu oldu.

Program sonunda emekli olan din görevlilerimizden İsmail ERDOĞAN, Hüseyin ÇOLAK, Ali ÇAM, Mustafa KARADAĞ’a plaket takdim edilerek emeklilik hayatlarında başarılar dillendi.