10.06.2022

“Kadim Oyunlar Şenliği”

İlçe Müftülüğümüze bağlı 4-6 Yaş Kur’an Kurslarımızda eğitim-öğretim gören öğrencilerimize yönelik “Kadim Oyunlar Şenliği” düzenlendi.

Seksekten, ip oyunlarına, çuval yarışı, yumurta taşıma, top oyunlari, taş oyunları, ebru, bileklik yapimi gibi el becerilerine yönelik farklı pek çok oyun oynayan ve kadim geleneğimizde bulunan oyunlarla eğlenen miniklerimiz, eğlenerek öğrenmeyi tecrübe etme fırsatı yakaladı. Kadim Oyunlar Şenliği, geçmişten gelen kültürümüzün gelecek nesillere aktarılmasını ve ekip ruhuyla hareket etme bilincini çocuklarımıza kazandırdığı için velilerimiz tarafından da büyük bir ilgi ve takdirle karşılandı.

Programın açılış konuşmasında İlçe Müftüsü Emin YILMAZ, 4-6 Yaş Kur’an Kurslarının önemine değinerek, “öğrencilerimize vatan, bayrak, Kur’an ve ezan sevgisi ile milli ve manevi değerlerimizi öğretme gayreti içerisindeyiz. Bu gençlerin yetişmesinde emeği geçen başta ailelerimiz olmak üzere müftülük çalışanlarımıza ve hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Yavrularımız; iyiliğin ve güzelliğin varisleri olacaklardır…

Kaymakam Refiki Mert ÇANGA ve Ziyaretler Vakfı Başkanı Seyfettin ÖZTÜRK de çocuklarımızın bu mutlu günlerine şahitlik etti.

Şenlik programında çocuklar velileri ve Kur’an Kursu Öğreticileriyle birlikte ip atlama, seksek, halat çekme, çuval yarışı, sandalye kapmaca gibi farklı oyunlarda performans sergilediler. Ayrıca şenlik boyunca çocuklara pamuk şeker, dondurma gibi çeşitli ikramlarda bulunuldu.