17.03.2021

“On Kıta Bir Vatan İlelebet İstiklal” Temalı Yarışmaya Katılan Öğrenciler Ödüllerini Aldı

Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yılı olan 2021 yılı vesilesiyle geleceğimizin teminatı genç nesillerin İstiklal Marşı'nı daha iyi anlamaları, Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’u daha iyi tanımaları, gençlerimiz arasında bir farkındalık oluşturulması amacıyla ülke genelinde  "On Kıta Bir Vatan İlelebet İstiklal" temalı lise öğrencileri arasında kompozisyon, ortaokul öğrencileri arasında resim yarışması düzenlendi.

İlçemizde ki çeşitli okullardan resim ve kompozisyon yarışmasına kompozisyon dalında 3, resim dalında 9 öğrenci katıldı. Kompozisyon dalında Akçakoca Anadolu İmam Hatip Lisesi 9. sınıf öğrencisi Tubanur AYDIN, resim dalında Akçakoca İmam Hatip Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Sedra AL-SAMMARRAİE ilçe birincisi olurken ikinci ve üçüncü olan ve yarışmaya katılan diğer öğrenciler 16.03.2021 Salı günü Müftülüğümüzde düzenlenen törende ödüllerini aldılar.

Yarışmaya katılan öğrencilere ödülleri İlçe Müftüsü Muharrem İSLAMOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ÇAKIR ve Karamürsel Müftülüğü Gençlik Koordinatörleri tarafından verildi. Yarışmaya katılan öğrencilere ve destek olan öğretmenlerimize teşekkür ederiz.