23.06.2021

Personelimize Yönelik “Her Cami Erkam’ın Evi Olsun” Projesi Semineri Düzenlendi

Diyanet İşleri Başkanlığımızın ülke genelinde başlattığı “Her Cami Erkam’ın Evi Olsun” Projesi Eğitim Semineri ve Haziran Ayı Mutad Personel Toplantısı 22.06.2021 Salı günü Müftülüğümüzde gerçekleştirildi.

Eğitim semineri öncesinde İlçe Müftümüz Muharrem İSLAMOĞLU ve Şube Müdürü İlhan ÖZMEN tarafından Kuran Kursu Öğreticileri ve Din Görevlileri ile birlikte Haziran ayı toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda gündem maddelerinin yanı sıra uzun bir aradan sonra açılacak olan Yaz Kuran Kurslarının kurslarımızda ve camilerimizde nasıl uygulanacağı, 2021 yılı Kurban Hizmetlerinin yürütülmesine dair konular ve Başkanlığımızın “Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu” hakkında personelimize bilgilendirilme yapıldı.

“Her Cami Erkam’ın Evi Olsun” eğitim semineri Kocaeli İl Müftülüğü Uzman Vaizi Servet YALÇIN, İl Vaizi Nafis KARAASLAN ve İl Din Hizmetleri Uzmanı Sefer GÜZELDAL tarafından iki oturum halinde Kuran Kursu Öğreticilerimize ve Din Görevlilerimize verildi. Seminerde projenin nasıl uygulanması gerektiği ve hayata geçirilmesi hakkında personelimize proje eğitimi verildi.

Toplantının sonunda ilçemizden dört yıl görev yaparak Gölçük İlçe Müftülüğüne vaiz olarak atanan Vaiz Ahmet KÜÇÜK ve Kayseri Kocasinan İlçe Müftülüğüne Vaiz olarak atanan Vaiz Cennetan TOKTAŞ’a İlçe Müftümüz Muharrem İSLAMOĞLU tarafından ilçemizde yapmış oldukları hizmetlerden dolayı kendilerine plaket takdim etti, yeni görev yerlerinin hayırlı uğurlu olması temennilerinde bulunarak ilçemizde yapmış oldukları hizmetlerden dolayı kendilerine teşekkür etti. Karamürsel Müftülüğü olarak vaizlerimize yeni görev yerlerinde başarılar dileriz.