18.06.2021

İLÇE MÜFTÜMÜZ MUSTAFA NURGÜN KARTEPE'YE VEDA ETTİ

2014 yılından itibaren yaklaşık yedi yıldır İlçemizde görev yapan Mustafa NURGÜN Sakarya İl Müftü Yardımcılığına atanması nedeniyle Kartepe'ye veda etti.

İlçe Müftümüz Mustafa NURGÜN Sakarya İl Müftü Yardımcılığına atanması nedeniyle 18.06.2021 tarihi itibarı ile İlçemizdeki görevinden ayrıldı.

Müftü Mustafa NURGÜN'ün görevden ayrılması nedeniyle, İlçe Müftülüğümüz tarafından Kartepe Belediyesi'ne ait Dumlupınar Mahallesinde bulunan Antık Köfte Salonunda bir veda programı düzenlendi. 

Düzenlenen programa; Kartepe Kaymakamımız Altuğ ÇAĞLAR, İl Müftümüz Sinan CİHAN, Kartepe Belediye Başkanımız Av. M. Mustafa KOCAMAN, İl Müftü Yardımcılarımız, Çevre İlçe Müftülerimiz, İlçemizdeki Daire Amirleri, Mahalle Muhtarları, Cami Derek Başkanları, TDV Mütevelli heyeti, Din görevlileri ve Kur'an Kursu Öğreticileri katıldı.

Programda, Şube müdürümüz Bilal DÖNGEZ, Kartepe Belediye Başkanımız Av. M. Mustafa KOCAMAN, İl Müftümüz Sinan CİHAN ve Kartepe Kaymakamımız Altuğ ÇAĞLAR birer konuşma yaparak Müftü Mustafa NURGÜN'e Kartepe' ye yapmış oldukları hizmetlerinden dolayı teşşekkür ederek yeni göreviende başarı dileklerinde bulundular.

Müftü Mustafa NURGÜN yapmış olduğu veda konuşmasında, başta İlçe Kaymakamımız olmak üzere Belediye Başkanımıza İl Müftümüze ve yapılan çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkaür ederek helallik istedi ve aşağıdaki veda konuşmasını yatı.

ELVEDA KARTEPE!

Değerli dostlar, hatırlayacağınız üzere 05.09.2014'de başlamış olduğum Kartepe İlçe Müftülüğü görevimden 18.06 .021 tarihi itibarıyla ayrılıyorum. Her şeyin belirli bir ömrü olduğu gibi, bu görevlerin de muayyen sureleri vardır. Biz de buradaki zamanımızı doldurduğumuz için, bayrağı bizden sonra gelecek saygıdeğer müftümüze devrediyoruz. Hayırlı ve uğurlu olsun!

Zamanın, hatta ömrümüzün su gibi akıp gittiğini bir kez daha görmüş oluyoruz. Güzel Kartepe İlçemizde göreve başladığımız, birkaç sene gibi gelse de, 7 yıla yakın süremizi tamamlamış bulunmaktayız.

Göreve başladığımızın ilk yıllarında Müftülüğümüzün kuruluş aşamasındaki noksanlıklar giderildi. Daha sonra hizmetin gerekliliği ve günün ihtiyaçları dikkate alınarak çalışmalar sürdürüldü.

Bu çerçevede, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın dini ve milli eğitimlerine yönelik olarak her mahallemizde “4-6 yaş grubu” Kuran Kuşlarımızı açtık. İhtiyaç duyulan yerlere yeni camilerimizi inşa ettik. Ramazan ayları, Mevlid-i Nebi Haftası, mübarek gün ve geceler dolaysıyla cami içinde ve dışında halkımızın büyük katılımıyla önemli programlar icra edildi. Maşukiye Medine Kur'an Kursumuzda yetişen hafızlarımız vesilesiyle düzenlenen mezuniyet törenleri ve Kur'an ziyafetlerinin coşkusu, feyiz ve bereketi gönüllerimizi ve aklımızı nurlandırmıştır. Müftülüğümüzün yeni hizmet binasına taşınması yanında, hizmet aracına ve lojmana kavuşması da önemli bir faaliyettir. Aile kurumumuzun kurulması ve korunması, gençlerimizin manevi değerlerimiz çerçevesinde yetiştirilmesi amacıyla yapılan çalışmalar ve Sabah Namazı Buluşmaları” çok güzel hizmetler olarak değerlendirilmelidir.

Kartepe Gazetesinin, Müftülüğümüz faaliyetlerini halkımıza duyurması, dini ve kültürel içerikli makalelerimi yayınlaması dolaysıyla kendilerine teşekkür ediyorum.

Söz konusu faaliyetleri ve diğer hizmetleri ekip olarak gerçekleştirdik. Emeği geçenlere, özellikle İlçemizin saygıdeğer Kaymakamı Altuğ ÇAĞLAR'a, değerli Belediye Başkanımız Av. Muhammet Mustafa KOCAMAN’a Müftülüğümüz personeline ve cami dernek başkanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu arada, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın çok önemli desteklerini de belirtmek isterim. Allah cümlesinden razı olsun. Kartepemize maddi-manevi anlamda eserler kazandırdık. Hep birlikte şu manevi kubbede hoş bir seda bırakabildiysek ne mutlu bizlere. Buradan ayrılırken Kartepe'den memnuniyetimi ifade etmek isterim. Güzel anılarımız oldu. Hakkımı helal ediyorum, dostlarımızdan da helallik istiyorum. Cenab-ı Hak hepimize dünya ve ahiret huzurunu versin. Milletimizi ve ülkemizi her türlü tehlikeden muhafaza eylesin. Gelecek arkadaşımız, değerli müftümüz İrfan ÜSTÜNDAĞ hocamıza da hayırlı olsun diyor, başarılarının devamını niyaz ediyorum. Vedamızı Yunus Emre misali şu sözlerle bitirelim.

Biz Kartepe'den gider olduk

Kalanlara selam olsun,

Bizim için hayır dua

Kılanlara selam olsun.

Selam, muhabbet ve dualarımızla.....

                                                                                                                                       

                                                                                                                                         16.06.2021

                                                                                                                                     Mustafa NURGÜN

                                                                                                                                    Kartepe İlçe Müftüsü