03.11.2022

"Deprem Anı, Çök-Kapan-Tutun Ve Tahliye Tatbikatı" Düzenlendi

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliği ile "Deprem Anı, Çök Kapan Tutun ve Tahliye Tatbikatı" gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve AFAD Başkanı Yunus Sezer'in canlı yayınla katıldığı tatbikat, İlimizde Kocaeli Valisi Sayın SeddarYavuz, İl Müftüsü Sinan Cihan, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Emin Koçan, İl Müftü Yardımcıları, Şube Müdürleri ve müftülük personelinin katılımıyla Gölkent Erkek Yatılı Hafızlık Kur'an Kursu ve İl Müftülüğü binasında gerçekleştirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Merkez ve Taşra teşkilatının tüm birimlerinde eş zamanlı olarak yapılan ‘’Deprem Anı,Çök-Kapan-Tutun ve Tahliye Tatbikatı’’ İl Müftülüğünün yanı sıra, İlçe Müftülükleri, Kur’an Kurslarında da başarıyla gerçekleştirildi.

Gerçekleşen tatbikat sonunda konuşan İl Müftüsü Cihan; ‘’İlimiz genelinde müftülüğümüze bağlı tüm birimlerimizde yapılan tatbikat, gayet başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Bu tür uygulamalar, böyle durumlarla karşılaştığımızda soğukkanlılığımızı korumamızı ve o anda neler yapacağımızı bize hatırlatan güzel örneklerdir. Öncelikle Sayın Valimiz Seddar Yavuz olmak üzere, tatbikat öncesi ve sonrası tecrübeleriyle bize yardımcı olan AFAD Müdürümüz Mehmet beye ve ekibine, tüm personelimize teşekkürlerimi ifade ediyorum.’’ dedi.