17.08.2023

Hafız Burak Dünya Yarışmasına Dualarla Uğurlandı.

25 Ağustos-7 Eylül tarihleri arasında Suudi Arabistan’da hafızlık yarışması yapılacak.

11 AYDA HAFIZ OLMAYI BAŞARDI

Dünyanın farklı ülkelerinden hafızların katılacağı Suudi Arabistan'ın Mekke şehrinde düzenlenecek yarışmada Türkiye’yi Kocaeli'li Burak Acar temsil edecek.  Gölcük’te oturan, Hayat Kimya Fabrikası’nda işçi Muharrem Acar ile ev hanımı Semra Acar’ın üç çocuğundan ikincisi olan Burak Acar (17), 12 yaşında girdiği Gölcük Hicret Hafızlık Kursu’nda 11 ayın sonunda hafız oldu. Hafızlığıyla birlikte eğitim-öğretim hayatına sürdüren Burak Acar, bugüne kadar katıldığı yarışmalarda dördüncü, ikinci oldu. Bugün ise İzmit Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 11.sınıf öğrencisi.

MÜFTÜ CİHAN BAŞARILAR DİLEDİ

Türkiye’yi temsil etmek üzere 24 Ağustos’ta, Suudi Arabistan’a doğru yola çıkacak Burak Acar ve ailesi İl Müftüsü Sinan Cihan tarafından müftülükte ağırlandı. Burak Acar’ın babası Muharrem Acar, annesi Semra Acar, abisi Yekta Acar, kardeşi Ebrar Acar ve amcası Coşkun Acar’ın yer aldığı programda Gölcük Hicret Hafızlık Kursu Kurucusu Tacettin Tarı, Burak’ın hocası Ahmet Yıldıran da yer aldı. Birliktelikte konuşan Müftü Sinan Cihan şunları söyledi: “Hafızlık çok ama çok önemli bir nimet. Ömür boyu siz onu, o da sizi korur. Burak Acar hafızımız her türlü övgüyü ve tebriği hak ediyor. Ben üzerinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Kendisine başarılar diliyorum.” dedi.

YARIŞMADA HEDEF BİRİNCİLİK

Müftü Sinan Cihan’ın konuşması sonrası Hafız Burak Acar’a, hayırsever vatandaşlarımızın  bağışları takdim edildi. Müftü Cihan’ın hediyeyi vermesi sonrası Türkiye’yi temsil edecek olan Burak Acar açıklamalarda bulundu. Acar açıklamasında “Yıllardır hocalarımla yarışmalara gidiyor ve geliyoruz. Son olarak Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen yarışmada gösterdiğim performans neticesinde başkanlık uluslararası yarışma için beni uygun gördü, kendilerine teşekkür ediyorum. Yarışmada hedef birincilik ama olmazsa takdiri ilahi diyeceğiz, çalışmalarımıza devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.