05.07.2024

DİN GÖREVLİLERİ ARASI YARIŞMALAR SONUÇLANDI

Diyanet İşleri Başkanlığı 2024 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında Kocaeli İl Müftülüğü tarafından "Din Görevlileri Arası Ezanı Güzel Okuma, Etkili Hutbe Sunumu ve Hadis-i Şerif Ezberleme" il birinciliği yarışmaları yapıldı.

İzmit Yeni Cuma Camiinde yapılan Etkili Hutbe Sunumu Yarışması İl Finali, İl Müftü Yardımcımız Muhammet SUİÇMEZ 'in komisyon başkanlığında gerçekleştirildi. Yapılan yarışmada Başiskele Karaosmanoğlu Camii Müezzin Kayyımı Muhammed Esad ÇELİK il birincisi oldu ve bölge finaline katılmaya hak kazandı.

"Ezanı Güzel Okuma ve Hadis-i Şerif Ezberleme" Yarışmaları İl Fİnalleri ise İl Müftülüğümüzde gerçekleştirildi. Ezanı Güzel Okuma yarışmasında birinciliği Gölcük İlçemizden Yazlık Ilıca Camii İmam Hatibi Hüseyin KAN kazanırken, birincilik ödülünü İl Müftümüz Mehmet SÖNMEZOĞLU'ndan aldı ve bölge finaline katılmaya hak kazandı. Hadis-i Şerif Ezberleme yarışmasında ise birinciliği İzmit Çağırgan Mahallesi Kuyulu Camii İmam Hatibi Nedim ÖZTÜRK kazandı ve kendisine ödülünü İl Müftümüz Mehmet SÖNMEZOĞLU takdim etti.

İl Müftümüz Mehmet SÖNMEZOĞLU, tüm katılımcılara teşekkürlerini iletirken, birinci olup bölge finaline katılmaya hak kazanan görevlilerimize ise bölge finalinde başarılar diledi.