10.07.2024

"BİR YETİME AİLE OLMAK" TEMALI PANEL, İL MÜFTÜLÜĞÜZDE DÜZENLENDİ

İl Müftülüğümuz Konferans Salonunda, İl Müftü Yardımcımız Melek ALÇIN ve İl ADRB Koordinatörümüz Aysel DEMİRCİ koordinesinde, korunmaya muhtaç çocuklar konusuna dikkat çekmek, bu konudaki vicdani sorumluluğu hatırlatmak ve aile ortamında büyümelerine katkı sağlamak amacıyla, "30 Haziran Koruyucu Aile Günü" dolayısıyla "Bir Yetime Aile Olmak" temalı panel düzenlendi.
Sunuculuğunu İzmit Müftülüğü Uzman Vaizi Fazıl ENGİN’in yaptığı program İzmit Fevziye Cami Müezzin Kayyımı Hikmet AKÇA’ nın Kur'an Tilaveti , İl Müftü Yardımcımız İsmail GÜLŞEN'in açılış konuşması ve akabinde oturum başkanı İzmit  İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat ŞAVLI' nın evlat edinme müessesesi hakkındaki dini görüşleri ortaya koymasıyla devam etti.
 Panel kapsamında İl Müftülüğümüz Uzman Vaizi Servet YALÇIN “ Dini Referanslar Bağlamında Koruyucu Aile”, Sosyolog Güldem OK AKIN ve Psikolog Ümmügülsüm DERİN "Nasıl Koruyucu Aile Olunur?" , Gülcan KOCABIYIK ise "Koruyucu Ailelik yapmış birinin tecrübe paylaşımı" başlıklı konuşmalarını yaptılar.
 Panele İzmit, Kartepe, Kandıra, Derince ve Körfez ilçelerinden din görevlileri ve Kuran Kursu öğreticileri katıldı. Soru-Cevap bölümü ve  misafir konuşmacılara hediye takdimi ile panel son buldu.